Kvalita fotografií na upload na FB a odovzdávanie 
2047px dlhšia strana
72DPi
78% kompresia pri JPG - tu zaberajú stále nad 1MB, ak chceš web kvalitu, choď na 60-68%
 a budeš mať kvalitné fotky čo ale zaberajú ešte celkom dosť priestoru, ale neznižujú kvalitu, je to zároveň najlepšia kvalita na FB, instagram ti ich oreže ešte viac. 
------ ------ ------
Odovzdať niečo, je stále viac ako neodovzdať nič
     Stále dokola to isté, odovzdávať fotky, lebo ste fotografi. Zlé je nič neodovzdať, ale povedal by som, že je zlé tiež odovzdať toho veľa! Vždy sa musínájť nejeký te zdravý pomer. Ja ho mám tak, že odovzdávam sety, 5-12 fotiek z každej lokácie / zmeny miesta / zmeny oblečenia / zmeny svetla. To je ale o mne, o vás by malo byť to - odovzdať to! 
Problém nastane vtedy, keď si modelka uvedomí, že pózuje pre 10 fotografov, z toho fotky odovzd'vaju traja ... nabudúce povie, že nech ju fotia len tí traja - to je ten romantický pohľad na vec, skutočnosť je tá, že povie že nepríde, že to nemá zmysel a smutné je že má pravdu. Myslím si že chápete kde je problém, oni sa tiež nenechajú využívať a ja sa vám čudujem, že si deriete uzávierky a cvakáte stovky nezmyselných záberov, ktoré nikdy neuvidia svetlo sveta.  
------ ------ ------
Pravidlo "3x a stop"
Ide o pravidlo pre ľudí ktorí neodovzdávajú fotky, ak 3x člen fotoklubu neodovzdá fotky, na ďalšej akcii nefotí. Pre žiadateľa o členstvo bude toto pravidlo ešte tvrdšie. Ak sa hráme na fotografov, tak musíme aj odovzdávať fotky. 
------ ------ ------
Fotoklubový drive na odovzdávanie fotiek 
Každý rok sa zakladá nový drive, bude vám zazdieľaný adresár "Fotoklub Kruh 22", sú tam adresáre s akciami ktoré boli, do akcie na ktorej ste sa zúčastnili si vytvorte svoj adresár s menom kde odovzdávajte fotky. Modelky majú prístup k adresáru z celej akcie, v prípade potreby tam možu nechat feedback. 

You may also like

Back to Top